Jak poprawić stan naszych paznokci?

Czy nigdy nie jesteś w stanie uzyskać odpowiedniej długości paznokci, czy masz jeden paznokieć, który zawsze się zrywa? Wtedy prawdopodobnie masz do czynienia z delikatnymi paznokciami.

W niektórych przypadkach paznokieć odłamuje się całkowicie, ale możliwe jest również oderwanie się jednej z górnych warstw paznokcia. Tworzy to nierówny wygląd paznokcia, a także sprawia, że paznokcie są wyjątkowo słabe.

Kruche paznokcie mogą być spowodowane brakiem wilgoci. Ponadto paznokcie stają się kruche, gdy nie otrzymują wystarczającej ilości krwi. Zapobiegasz tym problemom, codziennie smarując paznokcie nawilżającym olejkiem. Jednocześnie masuj skórki, aby pobudzić przepływ krwi.

Odbarwione paznokcie.

Paznokcie powinny mieć kolor od różowego do białego, ale u niektórych osób są żółte. Ten problem wynika głównie z wpływów zewnętrznych. Na przykład paznokcie odbarwiają się pod wpływem lakieru do paznokci, ale także gdy palisz papierosy lub niedawno farbowałeś włosy.

Chcesz odzyskać kolor swoich naturalnych paznokci? Następnie użyj cytryny. Sok z cytryny jest naturalnym środkiem wybielającym i nie uszkadza paznokci. Napełnij miskę sokiem z cytryny i zanurz w niej paznokcie przez około dziesięć minut.

Grzybicze paznokcie

Wiele osób ma do czynienia z grzybicą paznokci, zwaną również grzybicą. Możesz rozpoznać te paznokcie po ich kruchej fakturze, ale często są one nieco grubsze, aw niektórych przypadkach mogą oddzielić się od łożyska paznokcia.

Grzyby są trudne do zwalczania, ponieważ są tak łatwe do przenoszenia. W związku z tym pojedynczy grzyb paznokci może wpływać również na inne paznokcie stopy lub dłoni.

Walczysz z tym problemem za pomocą fungicydu. Mogą to być tabletki lub kremy, które otrzymasz od lekarza lub kupisz w aptece.

Istnieją również naturalne środki, które pomagają w walce z grzybami paznokci, takie jak olejek z drzewa herbacianego lub ocet. Wbij to w paznokieć raz lub dwa razy dziennie, aby powoli, ale zdecydowanie zabić grzyba.

Wrastające paznokcie.

Kiedy masz wrastający paznokieć, ten paznokieć wyrósł przez skórę palca lub stopy. Powoduje to ból, podrażnienie i ostatecznie infekcje. Istnieje wiele przyczyn tego problemu. Na przykład niektórzy ludzie mają naturalnie paznokieć, który rośnie szybciej.

Ponadto, możesz rozwinąć wrastające paznokcie, jeśli mocno uderzysz w paznokieć lub jeśli nie obcinasz paznokci prawidłowo. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie tego problemu jest dokładne przycięcie paznokci. Nie obcinaj paznokci na okrągło, ponieważ pogorszy to problem.

Jeśli masz już wrastający paznokieć, najlepiej udać się do lekarza lub pedicure. Zwykle mogą usunąć wrastający paznokieć.

Suche skórki.

Suche skórki można rozpoznać po postrzępionym wyglądzie. Łzawią, wokół paznokci są luźne płaty, aw niektórych przypadkach skórki ulegają zakażeniu. Ten problem pojawia się naturalnie, ponieważ skórki nie mają wystarczającej ilości wilgoci. Dlatego ważne jest, aby regularnie je nawilżać. Od czasu do czasu moczyć paznokcie w misce z letnią wodą, a następnie natrzeć je dobrym olejkiem nawilżającym.

Czy zauważysz, że skóra wokół paznokci jest gruba i bolesna? Wtedy masz do czynienia z zapalonymi skórkami. Te stany zapalne powstają, ponieważ bakterie miały okazję osiedlić się w fałdach wokół paznokci. Może się to zdarzyć zwłaszcza wtedy, gdy nie wysuszasz odpowiednio palców u nóg i palców.

Większość zapalnych naskórek zagoi się samoistnie, ale możesz pomóc swojemu ciału za pomocą kremów bakteriobójczych. Ponadto zawsze ważne jest, aby dokładnie osuszyć okolice paznokci. Możesz zapobiec tym wszystkim problemom, utrzymując paznokcie w doskonałej kondycji. Ale jakich rzeczy potrzebujesz, aby to zrobić?

Lista kontrolna zestawu do pielęgnacji paznokci

Chcesz, aby Twoje paznokcie w domu były w doskonałym stanie? W takim razie musisz mieć kompletny zestaw do pielęgnacji paznokci zawierający następujące narzędzia:

  1. Pilnikiem do paznokci możesz delikatnie i precyzyjnie nadać paznokciom odpowiednią długość i kształt. Ponieważ pilnik nie przecina paznokcia, zmniejszasz ryzyko pęknięcia paznokci.
  2. Pędzelek do paznokci Twoje paznokcie muszą być czyste i świeże, aby zapobiec rozwojowi bakterii i grzybów. Szczoteczką do paznokci można je dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą, najlepiej z niewielką ilością mydła.
  3. Odżywczy olejek. Dobre nawilżenie jest również ważne dla Twoich paznokci. Użyj odżywczego olejku, aby nadać paznokciom naturalny połysk oraz zachować elastyczność i miękkość skórek. Możesz po prostu wmasować olejek palcami. Najlepsze efekty uzyskasz, jeśli olej również przez chwilę nasiąka.
  4. Popychacz do skórek. Kiedy olejek uelastyczni skórki, czas zacząć używać popychacza do skórek. Używasz tego narzędzia, aby poluzować skórki z płytki paznokcia, aby paznokieć mógł nadal zdrowo rosnąć.
  5. Trymer do skórek. W niektórych przypadkach masz do czynienia z nadmiernymi kawałkami skórek. W końcu mogą się one rozerwać i ponownie zainfekować, dzięki czemu lepiej będzie je odciąć nożem do skórek.  UWAGA! Przycinaj tylko te fragmenty skórek, które wyraźnie odstają lub są luźne.

Nie potrzebujesz więc wiele, aby zadbać o paznokcie w domu, ale zawsze możesz udać się do salonu paznokci na prawdziwie profesjonalny zabieg.

Salony paznokci i co mają do zaoferowania

Dla wielu wizyta w salonie paznokci to chwila relaksu. Możesz odprężyć się podczas pielęgnacji paznokci przez profesjonalistę. W salonie kosmetycznym możliwości są często nieograniczone. Dlatego dobrze jest wcześniej poinformować się o wszystkim, co jest możliwe.

Na co należy zwrócić uwagę?

Przy wyborze salonu paznokci niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na higienę. W ten sposób zapobiegasz paskudnym infekcjom wokół paznokci.

Czy pracownicy noszą rękawiczki, czy użyte materiały są odpowiednio czyszczone, czy podłoga jest czysta? To są wszystkie pytania, o których należy pamiętać.

Chcesz mieć ładny wzór na paznokciach? Wtedy oczywiście dobrze jest też przejrzeć portfolio salonów paznokci. W ten sposób od razu zobaczysz, co mają do zaoferowania stylistki paznokci.

Co jest możliwe?

Przeciętny salon kosmetyczny oferuje szereg zabiegów, z których można skorzystać. Na przykład podstawowy manicure to dobry wybór, jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie były pięknie ukształtowane i zadbane. Obejmuje to cięcie, piłowanie, zabiegi pielęgnacyjne i usuwanie nadmiaru skórek.

W niektórych salonach zabieg ten jest rozszerzany o doznanie spa. Pomyśl o masażu dłoni lub stóp, smacznych napojach i masce na skórę. W salonie paznokci nie powinno zabraknąć lakieru do paznokci. Dlatego też możesz zdecydować się na manicure, na którym paznokcie nabierają ładnego koloru.

Masz ochotę na lakier do paznokci, który wytrzyma kilka tygodni? Następnie zdecyduj się na manicure żelowy. Ten lakier do paznokci utrzymuje się przez długi czas i wygląda naturalnie. Ci, którzy chcą wyjątkowo długich paznokci, mogą zdecydować się na paznokcie akrylowe. Można im również nadać ładny kolor lub ładny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *